Russell Kirk: A kommunista propaganda elleni orvosság – Itt a pénteki MANDINER PODCAST!
2020. május 15. 16:59
Szellemjárás a szülői házban, horrorregények, katonai megrendelések a kommunista agymosás ellensúlyozására, konzervatív filozófia. Mindezek szóba kerülnek a Mandiner pénteki podcastjában egy frissen megjelent könyv kapcsán.
2020. május 15. 16:59
p
0
0
11
Mentés
Russell Kirk bebizonyította: Amerika az Öreg kontinens testvére: az amerikai és az európai civilizáció a keresztény kultúra két ága, és minden lényeges szempontból összetartoznak – írta a Látószög blogon Pogrányi Lovas Miklós, a XXI. Század Intézet munkatársa annak apropóján, hogy a Magyar Művészeti Akadémia gondozásában, Pásztor Péter fordításában magyarul is megjelent az amerikai konzervatív gondolkodó egyik kötete, az Amerika brit kultúrája .c könyv.
Ki volt Russell Kirk és miért fontos ő a magyarok számára? Mi köze műveinek a koreai háborúhoz és a CIA-hoz? Miért alkot egy civilizációt Amerika és Európa – a magyar Kirk-kutatót többek között ezekről is megkérdeztük.
A tüntetések szervezői leszögezték: nem akarják, hogy „megismétlődjön, ami a Nyugat-Európában történik - bűnözés, káosz és a nemzeti identitás elvesztése”.
Bár a látványos diplomáciai gesztusok mögött jelenleg kevés konkrétum áll, a koordinált fellépés lehetősége – például Ukrajnában – már most fokozza a nyugati világ nyomásérzetét.
Ha Kijevnek nincs szerencséje, úgy járhat, mint az F-16-os vadászbombázókkal, amelyeknek zömmel leselejtezett, korábbi változatait adták az USA NATO-szövetségesei
Kína rekordot döntött a globális megítélésben: megelőzte az Egyesült Királyságot miközben az USA megtorpant, Európa pedig egyre kevésbé tud érvényesülni a nemzetközi versenyben.
A keresztény realizmus azt jelenti, hogy reálisan látjuk a bukott világot, amelyben élünk, szemben az idealizmussal, ami forradalmi – mondta a Mandinernek Eric Patterson amerikai politológus. Interjúnk.
A palágykomoróci templom falára azt írták: „magyarok, takarodjatok!”
p
0
1
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 11 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
annamanna
2020. május 15. 21:53
"A Nyugat túlélte ugyan a Gonosz Birodalmát, ám az új fellegek már egy ideje gyülekeztek. Russell Kirk már a nyolcvanas években beazonosította az új konfliktusforrásokat."
Mintha kicsit tévedett volna, mert a Szovjetunió bukása óta az USA bőven talált magának új konfliktusforrásokat, ezek közül a legfontosabbak
- a muszlim országok elleni hadviselés, a közel-keleti problémákba való beavatkozás, a 9/11 miatti "bosszúhadjárat"
- és a Kínával egyre élesedő gazdasági háborúskodás.
Ehhez képest ez: "Létrejött a hatalom, melynek még mindig nem sikerült valódi, igazán kifejező nevet adnunk: gerincét a posztmodern újbaloldal növendékei alkotják"....
"posztmodern újbaloldal növendékei" ... ezt vesd össze a közel-keleti muszlim világgal és Kínával....
Nem hiszem, hogy maga a szerző annyira ostoba, mint amilyennek teszi magát.